Przejdź do głównej zawartości

Czy wiesz, że ... ?

... całkowita powierzchnia lądu na Malediwach jest mniejsza od powierzchni Krakowa ? A mieszkańców Krakowa jest dwa razy więcej niż wszystkich Malediwczyków? 

     foto: Magdalena Typel                                       Malediwskie  wyspy 


Ten maluki kraj to 1192 wyspy rozsiane na 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Ląd zajmuje 1% powierzchni kraju, natomiast 99% to woda (Ocean Indyjski).
Wyspy tubylcze stanowią ok 200 wysepek, a resorty (czyli luksusowe ośrodki tylko z 1 hotelem na całej wyspie) ok 120. Reszta (powyżej 800) to wyspy bezludne.
Poruszanie się między wyspami nie należy do łatwych ani do najtańszych. Większość wysp nie jest ze sobą skomunikowana, a wynajęcie prywatnej łodzi jest bardzo kosztowne (zależy oczywiście jak bardzo wyspa A i B są od siebie oddalone). Transfer publiczny to tani prom, ktory nie doplywa na wszystkie wysepki, także jeśli mieszkańcy potrzebują udać się do stolicy to jest to dla nich nielada wyprawa. Wypłynąć w poniedziałek, aby móc powrócić w czwartek :) 

     foto: Magdalena Typel                               resort Adaaran Select Medhupparu


Stolicą Malediwów jest Male'. To najmniejsza i zarazem najbardziej zaludniona stolica świata. Mieszka tutaj połowa populacji (ok, 200 tys osób), wyspa mierzy 2 km x 1 km. Na wyspie obok znajduje się międzynarodowe lotnisko, na które dostać sie można z Male' regularnie kursującym co 10 minut promem. Aktualnie trwa budowa mostu, łączącego stolicę z lotniskiem. na znak przyjaźni  malediwsko - chińskiej.

                       foto: Magdalena Typel                                 Male' Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kierunek, nawet, jeśli zorganizowany w opcji low budget.

Nie ma czegoś takiego, jak biwakowanie pod…

Zamieszkać na Malediwach

Pomysł na ten post zrodził się spontanicznie, jest on uważam niezbędny, gdyż wielu z Was zastanawia się, jak to się stało, że zamieszkalam na Malediwach i jak to zrobić, żeby także zamieszkać. W końcu jeśli mnie się udało, to chyba nie może to być aż tak skomplikowane. Dostaję od 2 do 5 maili dziennie, z pytaniem, jak to zrobić? Odpowiadam zatem.
Muszę już od początku ostudzić trochę te emocje i powiedzieć, że wcale nie jest tak łatwo. Gdyby było, czy nie byłoby dziś wysp pełnych niemieckich emerytów, angielskich studentów i w ogóle mnóstwa innych nacji z całego ŚWIATA bo któż nie marzy o tym, aby mieszkać w raju ? No właśnie, a tak nie jest. Jeszcze do niedawna, w ogóle nie było wstępu na lokalne wyspy, była tylko turystyka w resorcie i wielu turystów nawet nie zdawało sobie sprawy, że tam kilka wysepek dalej, toczy się czyjeś codzienne życie. Malediwczycy mieszali się jedynie między wyspami, ciężko było odnotować zagranicznego męża czy żonę (może z wyjątkiem Indii czy Sri Lanki, gd…

Noclegi na wyspie F. Nilandhoo - Malediwy

Remora Inn
7 pokoi, w tym 6 dwuosobowych i 1 rodzinny z dwoma sypialniami.
Kuchnia malediwska i kontynentalna.

W pokojach znajduje się:
- klimatyzacja
- prywatna łazienka
- ciepła woda w łazience
- suszarka do włosów
- ręczniki łazienkowe

 * POKOJE *

Pokój dwuosobowy na parterze
* Nr 1 *


* Nr 2 *
* W sezonie od 1 października 2017 do 30 kwietnia 2018
2 osoby  90  $ ze sniadaniem 110 $ ze sniadaniem i obiadokolacja

1 osoba
65 $ ze śniadaniem
75 $ ze śniadaniem i kolacja 

* Poza sezonem od 1 maja 2018 do 30 września 2018
2 osoby 75 $ ze śniadaniem  95 $ ze śniadaniem i kolacją

1 osoba
55 $ ze śniadaniem
65 $ ze śniadaniem i kolacją 

Pokój rodzinny na parterze (4 osoby)

* Nr 3 *