Przejdź do głównej zawartości

Ślub na Malediwach * wyspa F. Nilandhoo *

Coraz większą popularnością wśród polskich par cieszą się śluby w egzotycznym  miejscu. Bajkowa sceneria, ciepły znad morza/oceanu wiatr, biały piasek pod stopami, szum palm. 


 Malediwy to niepowtarzalny klimat, uroku  nie można im odmówić na pewno. Zdjęcia w internecie nie są koloryzowane, ta woda istnieje naprawdę :) pod stopami biały jak mąka piasek. Dekoracje, lokalne kwiaty i  muzyka, czekoladowy tort. To jest własnie to, co chcę Wam dziś zaproponować. 

Ślub na Malediwach !

Od razu muszę uprzedzić, że śluby na Malediwach są to tzw. śluby humanistyczne, czyli symboliczne ceremonie. Nie ma w tym kraju osób, które mogą udzielić ślubu honorowanego w Polsce. Dlatego para powinna zawrzeć związek małżeński przed lub po powrocie z wakacji, a na Malediwach urzadzić ceremonię. Dla niektórych osób, tak jak Marty i Dominika z relacji poniżej, był to pomysł na ślub, od początku kiedy tylko się poznali :) Nie zniechęciło ich to, że jest to ślub humanistyczny. Dla nich największe znaczenie miała ta przysięga wypowiedziana sobie własnie na Malediwach, w takich okolicznościach, w jakich sobie wymarzyli. A ślub cywilny w Polsce był dla rodziny oraz formalnością.

Oferta "Ślub na Malediwach" zawiera:

-  ceremonię zaślubn, możliwą w języku polskim/angielskim/divehi
- dekoracje z lokalnych kwiatów i liści palmowych, baldachim w którym odbywa się ceremonia
- czekoladowy tort
- dekoracje z lokalnych owoców
- lokalni grajkowie na bębnach "bodu beru"
- romantyczna kolacja na plaży
- sesja zdjęciowa

Zakwaterowanie odbywa sie w Guest House Remora Inn, który ja prowadzę i którego jestem właścicielką,  na bajkowej wyspie Nilandhoo. Cena za pobyt uzależniona jest od długości pobytu, rodzaju pokoju, sezonu. Przeloty para zakupuje we własnym zakresie, ja moge pomóc poszukać dogodnych połączeń i podesłać linki.
Całą resztą zajmuję się ja. Na lotnisku w Male odbiera nasz przedstawiciel i kieruje na odpowiednią łódź, płynącą na naszą wyspę. W porcie na Nilandhoo czeka obsługa Guest House i pomaga z bagażami dostać się na miejsce.
Wszelkie dodatkowe pytania oraz zapytania odnośnie cen, proszę kierować na mojego maila magdalena.typel@gmail.com lub w wiadomości prywatnej na Facebookowym fanpage Dzienniki Typelka - na Malediwach
Imiona Państwa Młodych wyrzeźbione w arbuzie


Dekoracje z owoców i tort 


Sesja zdjęciowa dla NowożeńcówRomantyczna kolacja na plaży 

Bajkowa sceneria na wyspie Nilandhoo 
Guest House Remora Inn, w którym zakwaterowana jest Para Młoda. Istnieje możliwość samodzielnego wyboru pokoju (w zależności od ich dostępności w danym terminie).

Mateusz nakręcił film dla Pary Młodej, można go obejrzeć tutaj . Jeśli jesteś zainteresowany uwiecznieniem swojego ślubu w takim własnie wydaniu, możesz skontaktować się z nim poprzez jego facebooka tutaj i omówić sczegoły :) 

Więcej, odnoście samej wyspy i tego, co tu dodatkowo można u nas robić znajdziecie tutaj


Zastrzegam sobie prawa do powyższej oferty, która jest skomponowana przeze mnie, a wszystkie zdjęcia sa moją własnością. Kopiowanie pomysłu, treści oraz zdjęć jest zabronione.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kierunek, nawet, jeśli zorganizowany w opcji low budget.

Nie ma czegoś takiego, jak biwakowanie pod…

Zamieszkać na Malediwach

Pomysł na ten post zrodził się spontanicznie, jest on uważam niezbędny, gdyż wielu z Was zastanawia się, jak to się stało, że zamieszkalam na Malediwach i jak to zrobić, żeby także zamieszkać. W końcu jeśli mnie się udało, to chyba nie może to być aż tak skomplikowane. Dostaję od 2 do 5 maili dziennie, z pytaniem, jak to zrobić? Odpowiadam zatem.
Muszę już od początku ostudzić trochę te emocje i powiedzieć, że wcale nie jest tak łatwo. Gdyby było, czy nie byłoby dziś wysp pełnych niemieckich emerytów, angielskich studentów i w ogóle mnóstwa innych nacji z całego ŚWIATA bo któż nie marzy o tym, aby mieszkać w raju ? No właśnie, a tak nie jest. Jeszcze do niedawna, w ogóle nie było wstępu na lokalne wyspy, była tylko turystyka w resorcie i wielu turystów nawet nie zdawało sobie sprawy, że tam kilka wysepek dalej, toczy się czyjeś codzienne życie. Malediwczycy mieszali się jedynie między wyspami, ciężko było odnotować zagranicznego męża czy żonę (może z wyjątkiem Indii czy Sri Lanki, gd…

Noclegi na wyspie F. Nilandhoo - Malediwy

Remora Inn
7 pokoi, w tym 6 dwuosobowych i 1 rodzinny z dwoma sypialniami.
Kuchnia malediwska i kontynentalna.

W pokojach znajduje się:
- klimatyzacja
- prywatna łazienka
- ciepła woda w łazience
- suszarka do włosów
- ręczniki łazienkowe

 * POKOJE *

Pokój dwuosobowy na parterze
* Nr 1 *


* Nr 2 *
* W sezonie od 1 października 2017 do 30 kwietnia 2018
2 osoby  90  $ ze sniadaniem 110 $ ze sniadaniem i obiadokolacja

1 osoba
65 $ ze śniadaniem
75 $ ze śniadaniem i kolacja 

* Poza sezonem od 1 maja 2018 do 30 września 2018
2 osoby 75 $ ze śniadaniem  95 $ ze śniadaniem i kolacją

1 osoba
55 $ ze śniadaniem
65 $ ze śniadaniem i kolacją 

Pokój rodzinny na parterze (4 osoby)

* Nr 3 *