Przejdź do głównej zawartości

Piątek piąteczek piątunio - Fihalhohi

Postanowiłam zrobić sobie wolne i w piątek, czyli w taką naszą polską niedzielę i wybrałam się z gośćmi na wycieczkę do Fihalhohi. Zabrałam też Immę, a co chłop będzie siedział w domu sam. 
Kolejni polscy goście nie zawiedli! Miło spędzony czas z Asią, Beatą, Gosią Łukaszem i Piotrem. Było wesoło, szczególnie kiedy Imma zaskakiwał polskim słownictwem, w dodatku całkiem sensownie wstrzeliwał się w sytuację. Modu - nasz kapitano W drodze na Fihalhohi często można spotkać delfiny. Tym razem także się udało. Film się nie chce wrzucić więc podaję linka na fejsa delfiny

Łukasz wskoczył z maską i z nimi pływał :-) 


Jedna z motorówek resortu nosi taką oto nazwę 


48 kilowy bohater tego odcinka. W tym łańcuszek 20
Piotr przegonił ławicę rybek 


Byłam tu wcześniej 3 razy. Raz nawet na 3 noclegi. A i tak ciągle mnie się tu podobuje. Komentarze

 1. Magda, jeśli jeszcze raz dane mi będzie wybrać się na Malediwy, przyjeżdżam do Ciebie!:) A wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku znowu przylecę:) Pozdrawiam ciepło, choć chyba ciepełka to Ci tam nie brakuje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, ja myślę! Nie przewiduję w ogóle opcji, że nie do mnie ;)
   Ciepełka i owszem nie brakuje, ale brakuje mi ... truskawek. Z utęsknieniem oglądam te wszystkie zdjęcia na fejsach i tym podobnych. To jeden z niewielu mankamentów - BRAK truskaw i czereśni. Nigdy nie myślałam, że do tego dojdzie (nie spróbuję polskich, wiosennych truskawek).

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kierunek, nawet, jeśli zorganizowany w opcji low budget.

Nie ma czegoś takiego, jak biwakowanie pod…

Zamieszkać na Malediwach

Pomysł na ten post zrodził się spontanicznie, jest on uważam niezbędny, gdyż wielu z Was zastanawia się, jak to się stało, że zamieszkalam na Malediwach i jak to zrobić, żeby także zamieszkać. W końcu jeśli mnie się udało, to chyba nie może to być aż tak skomplikowane. Dostaję od 2 do 5 maili dziennie, z pytaniem, jak to zrobić? Odpowiadam zatem.
Muszę już od początku ostudzić trochę te emocje i powiedzieć, że wcale nie jest tak łatwo. Gdyby było, czy nie byłoby dziś wysp pełnych niemieckich emerytów, angielskich studentów i w ogóle mnóstwa innych nacji z całego ŚWIATA bo któż nie marzy o tym, aby mieszkać w raju ? No właśnie, a tak nie jest. Jeszcze do niedawna, w ogóle nie było wstępu na lokalne wyspy, była tylko turystyka w resorcie i wielu turystów nawet nie zdawało sobie sprawy, że tam kilka wysepek dalej, toczy się czyjeś codzienne życie. Malediwczycy mieszali się jedynie między wyspami, ciężko było odnotować zagranicznego męża czy żonę (może z wyjątkiem Indii czy Sri Lanki, gd…

Po prostu - Malediwy

Malediwy to biały piasek, palmy zwisające nad krystalicznie czystą wodą. Z tym się kojarzą. Natomiast prawda jest taka, że to połowa tego, co Malediwy mają nam do zaoferowania. Jedna połowa mieści się nad a druga pod wodą. Kolorowy, przepiękny i ciekawy podwodny świat, to coś, czego każdy obowiązkowo musi tutaj doświadczyć. Przestawiam kilka fotografii z ostatnich tygodni, zarówno znad jak i spod wody.
Znany już pewnie wszystkim dobrze Sand Bank. Za każdym razem o innym kształcie. Zależy, jak uformują go fale. Kolory wody i nieba zależą od pory dnia, od zachmurzenia. Tak więc Sand Bank niby ten sam, a jednak za każdym razem inny.
fot. Grzegorz Juszczuk

Świat podwodny przy Sand Banku - rafa, której oplynięcie zajmuje dobre 2 godziny