Przejdź do głównej zawartości

Kolory Guraidhoo

Jestem chora. Znowu. Przez ostatnich kilka lat nie byłam na L4, więc teraz nadrabiam. Mam nadzieje, że przejdę wszystko, co związane ze zmianą klimatu teraz, na początku, a później przyzwyczaję się do ostrego jedzenia, upałów i klimatyzacji. Jednak zważając na przepiękne okoliczności przyrody, jakie występują na Guraidhoo, i których nie miałam jeszcze okazji zobaczyć w pełnej krasie, postanowiłam wyjść na chwilę z łóżka i udać się z aparatem w nieznane mi dotąd teremy. A oto efekty.
A to już główna ulica, na końcu której stoi nasz Guest House 

Skończona nasza łódeczka. Prawdopodobnie jutro popłynę nią na próbę. Mam nadzieję, że wrócę.


A wieczorem wysmyknęłam się na zachód słońca. Znalazłam fajną miejscówkę, bo akurat rybacy wrócili z połowów. 
Wracając, spotkałam trójkę bardzo sympatycznych Polaków. Panowie, widać po twarzach, że na poziomie, nie czekinują się do Rzymu Kapuczino. Pływają na statku, nurkują, odwiedzają wyspy. Tak trafili na Guraidhoo. Zdziwieni byli jak powiedziałam im, że ja tu nie turystycznie, życzyli powodzenia i podziwiali za odwagę. Jeden powiedział coś w stylu "przecież widzisz jak kobicie optymizmem z oczu bije". Czy to naprawdę wymagało aż takiej odwagi? Czy to naprawdę czyn godny podziwu? Dlaczego?

Jutro płynę do Male, miałam płynąć dziś, ale jakoś nie wyszło. Ciekawe co przyniesie jutrzejszy dzień. Póki co, tutaj żadne planowanie nie ma sensu. Wszystko dzieje się spontanicznie. I to chyba w tym wszystkim jest najfajniejsze. 

Komentarze

  1. "Czy to naprawdę wymagało aż takiej odwagi?"...oczywiście!!! Większość z nas (łącznie ze mną) jest zbyt mało elastyczna społecznie, aby na obczyźnie nie czuć się obco. Poza tym boimy się utraty bezwarunkowej akceptacji, którą gwarantują nam na nasi bliscy.
    Wielki szacun Magda! Będę śledzić Twoje wojaże! Pozdrawiam i powodzenia! Agati

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kierunek, nawet, jeśli zorganizowany w opcji low budget.

Nie ma czegoś takiego, jak biwakowanie pod…

Zamieszkać na Malediwach

Pomysł na ten post zrodził się spontanicznie, jest on uważam niezbędny, gdyż wielu z Was zastanawia się, jak to się stało, że zamieszkalam na Malediwach i jak to zrobić, żeby także zamieszkać. W końcu jeśli mnie się udało, to chyba nie może to być aż tak skomplikowane. Dostaję od 2 do 5 maili dziennie, z pytaniem, jak to zrobić? Odpowiadam zatem.
Muszę już od początku ostudzić trochę te emocje i powiedzieć, że wcale nie jest tak łatwo. Gdyby było, czy nie byłoby dziś wysp pełnych niemieckich emerytów, angielskich studentów i w ogóle mnóstwa innych nacji z całego ŚWIATA bo któż nie marzy o tym, aby mieszkać w raju ? No właśnie, a tak nie jest. Jeszcze do niedawna, w ogóle nie było wstępu na lokalne wyspy, była tylko turystyka w resorcie i wielu turystów nawet nie zdawało sobie sprawy, że tam kilka wysepek dalej, toczy się czyjeś codzienne życie. Malediwczycy mieszali się jedynie między wyspami, ciężko było odnotować zagranicznego męża czy żonę (może z wyjątkiem Indii czy Sri Lanki, gd…

Podróż poślubna na Malediwach

Podróż poślubna powinna być wyjątkowa, wymarzona. To magiczna podróż, która pozostać ma w pamięci na całe życie. Powinno być romantycznie, sceneria winna być niepowtarzalna. Czyli wiadomo już, co chcę powiedzieć - nie ma nic lepszego na podróż poślubną jak właśnie Malediwy :) Jako, że wiosna i lato to czas wzmorzonych ślubów, odzywało się do mnie wiele parek wlaśnie w tym czasie. Właśnie w związku z podróżą poślubną. Postanowiłam wyjść naszym Nowożeńcom naprzeciw i stworzyłam dla nich pakiety, dzięki którym nie muszą się o nic martwić. Wiadomo, jak to jest, kiedy ma się na głowie całą organizację wesela - nie ma się za bardzo głowy do biegania jeszcze za wakacjami. Dlatego powstał mój pakiet, w którym: w miarę możliwości wspomagam szukanie przelotów we wskazanym terminie, organizuję bilety na publiczną motorówkę, która zawozi Was na wyspę, noclegi wraz z wyżywieniem, atrakcje na miejscu, sesję ślubną, kolację na plaży oraz szereg dodatkowych atrakcji wraz z dekoracjami z lokalnych kw…