Przejdź do głównej zawartości

Kolory Guraidhoo

Jestem chora. Znowu. Przez ostatnich kilka lat nie byłam na L4, więc teraz nadrabiam. Mam nadzieje, że przejdę wszystko, co związane ze zmianą klimatu teraz, na początku, a później przyzwyczaję się do ostrego jedzenia, upałów i klimatyzacji. Jednak zważając na przepiękne okoliczności przyrody, jakie występują na Guraidhoo, i których nie miałam jeszcze okazji zobaczyć w pełnej krasie, postanowiłam wyjść na chwilę z łóżka i udać się z aparatem w nieznane mi dotąd teremy. A oto efekty.
A to już główna ulica, na końcu której stoi nasz Guest House 

Skończona nasza łódeczka. Prawdopodobnie jutro popłynę nią na próbę. Mam nadzieję, że wrócę.


A wieczorem wysmyknęłam się na zachód słońca. Znalazłam fajną miejscówkę, bo akurat rybacy wrócili z połowów. 
Wracając, spotkałam trójkę bardzo sympatycznych Polaków. Panowie, widać po twarzach, że na poziomie, nie czekinują się do Rzymu Kapuczino. Pływają na statku, nurkują, odwiedzają wyspy. Tak trafili na Guraidhoo. Zdziwieni byli jak powiedziałam im, że ja tu nie turystycznie, życzyli powodzenia i podziwiali za odwagę. Jeden powiedział coś w stylu "przecież widzisz jak kobicie optymizmem z oczu bije". Czy to naprawdę wymagało aż takiej odwagi? Czy to naprawdę czyn godny podziwu? Dlaczego?

Jutro płynę do Male, miałam płynąć dziś, ale jakoś nie wyszło. Ciekawe co przyniesie jutrzejszy dzień. Póki co, tutaj żadne planowanie nie ma sensu. Wszystko dzieje się spontanicznie. I to chyba w tym wszystkim jest najfajniejsze. 

Komentarze

  1. "Czy to naprawdę wymagało aż takiej odwagi?"...oczywiście!!! Większość z nas (łącznie ze mną) jest zbyt mało elastyczna społecznie, aby na obczyźnie nie czuć się obco. Poza tym boimy się utraty bezwarunkowej akceptacji, którą gwarantują nam na nasi bliscy.
    Wielki szacun Magda! Będę śledzić Twoje wojaże! Pozdrawiam i powodzenia! Agati

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

* Post powstał w 2016 roku, niemniej wszystkie informacje są aktualne lub aktualizowane na bieżąco.

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kieru…

KONKURS

Ogłaszam konkurs !


II edycja konkursu, z okazji osiągnięcia kolejnej grupy fanów na moim facebookowym profilu Dzienniki Typelka - na Malediwach

NAGRODA
7 dniowy pobyt dla 2 osób, z 2 posiłkami w moim pensjonacie Remora Inn na wyspie Faafu Nilandhoo (Malediwy). 

ZASADY KONKURSU
- Należy poprawnie odpowiedzieć na wszystkie poniższe pytania, a odpowiedzi przesłać mailowo na adres remorainn@gmail.com, najpóźniej do dnia 15 lipca 2018, do godziny 23:59 czasu polskiego.  W tytule wiadomości wpisać KONKURS NILANDHOO, a na końcu wiadomości (po odpowiedziach) swoje imię i nazwisko oraz nazwę konta na Facebooku.  Ze wszystkich osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, zostanie wylosowana jedna osoba, która wygra 7 dniowy pobyt w pokoju dwuosobowym, dla siebie i osoby towarzyszącej. 
- W konkursie może wziąć udział każdy. 
- Osoby biorące udział w konkursie muszą mieć polubiony Fanpage Dzienniki Typelka - na Malediwach.
- Bilety na samolot oraz na motorówkę na wyspę leżą po stronie Wygrywaj…

Noclegi na wyspie F. Nilandhoo - Malediwy

Guest House REMORA INN
7 pokoi, w tym 6 dwuosobowych i 1 rodzinny z dwoma sypialniami.
Kuchnia malediwska i kontynentalna.

W pokojach znajduje się:
- klimatyzacja
- prywatna łazienka
- łóżka podwójne lub pojedyncze
- ciepła woda w łazience
- suszarka do włosów
- ręczniki łazienkowe
- przejściówki do kontaktu

W pokojach nie ma:
- żelazka, czajnika, lodówki, pralki, telewizora, sejfu, ręczników plażowych.

 * POKOJE *

* Nr 1 *
Pokój dwuosobowy na parterze


* Nr 2 *
Pokój dwuosobowy na parterze