Przejdź do głównej zawartości

Eid i party weselne

Ostatni dzień ramadanu. Wszyscy raczej się cieszą, bo znowu będą normalnie mogli jeść, pić i palić, kiedy będą chcieli. O 1 w nocy oddano strzał w powietrze, oznaczający koniec ramadanu.
3 kolejne dni to tak zwany Eid- święto na zakończenie ramadanu. Wszyscy życzą sobie Eid Mubarak. Tym razem na śniadanie zaproszona byłam wcześniej, w zasadzie to w tym pełnym ludzi domu, każdy dostaje jeść wtedy, kiedy się zjawi. Zmieniają się tylko talerze. Śniadanie to przypomina mi raczej obiad. Ziemniaki z warzywami, które nabiera się rękami na kawałek urwanego naleśnika. Nie ma kawy, nie ma herbaty ani chleba z masłem. Wszystko bardzo mi smakuje, jednak zjadłabym czasem takiej najzwyklejszej bułki z masłem, z serem lub szynką.
Ale zanim doszliśmy na to śniadanie, wstąpiliśmy jeszcze do kilku miejsc, bo chłopcy chcieli pogadać z kumplami^^ Kolejna rzecz, której muszę się nauczyć: jeśli wychodzę z domu i udaję się w konkretne miejsce, po drodze wstępuję jeszcze do 3 innych. Ale tym sposobem miałam możliwość zrobienia kilku zdjęć z różnych stron wyspy.
To będzie łódka, tradycyjne Dhoni, którą będziemy wozić do resortów naszych gości. Jest prawie skończona, a wczoraj dowiedziałam się, że będzie nosić moje imię. Jej właściciel chyba mnie polubił hihi

Dziara i Sambe
Sambe, jeden z braci tej licznej rodziny. Pracuje w pobliskim resorcie, o nazwie Cocoa


Resort Kandooma


Resort Cocoa
Po śniadaniu poszliśmy na kolejne śniadanie … to przyjaciela Zaheen, który prowadzi szkołę sportów wodnych. Bardzo często nie a go na wyspie, część rodziny przebywa w Male, część pracuje w resortach. Dlatego wpadł on na pomysł wynajmowania swojego domu backpakersom, taka tańsza alternatywa dla studentów. Dom jest bardzo kolorowy, w przyjemniej okolicy.
W pierwszy dzień Eid, biega się po mieście i smaruje napotkanych mieszkańców czerwoną farbą. Oczywiście mnie to nie ominęło. Największą frajdą było wysmarować kogoś, kto się tego zupełnie nie spodziewał.


Oto część rodzinki, u której się stołuję i z którą spędzam czas. W środku stoi Natalia, żona Zaheena, pochodzi z Ukrainy.

Przeszliśmy się jeszcze kawałek po wyspie, smarując koleżanki i kolegów i poszliśmy wreszcie na plażę. Odkąd tu jestem, nie miałam jeszcze okazji pływać w oceanie.

Cały dzień wszyscy mówili o wieczornym party. Ze będzie party, na terenie szkoły, że też mam iść. Kolor przewodni: różowy. Wszyscy się wystroili i poszliśmy na te party. Okazało się, że to nic innego, jak podwójne wesele. Zwyczaj jest taki, że na przyjęcie zaproszona jest cała wyspa. Pary stoją na małej scenie, do której ustawiona jest kolejka, każdy podchodzi, składa życzenia i wręcza prezent.

Wszystko odbywa się przy bladym świetle, w tle przygrywa spokojna muzyczka. Na szwedzkich stołach ustawione są pyszności słone, ostre, słodkości, owoce, napoje. Wszystko przepyszne. Każdy podchodzi i nakłada, później siada przy wolnym stoliku. Kelnerzy się uwijają, sprzątają puste talerze i kubki. Prędko robią miejsce na stołach dla kolejnych gości. Wszystko odbywa się w bardzo przyjemnej atmosferze, bez chaosu, bez alkoholu, bez mordobicia na koniec imprezy. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

* Post powstał w 2016 roku, niemniej wszystkie informacje są aktualne lub aktualizowane na bieżąco.

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kieru…

KONKURS

Ogłaszam konkurs !


II edycja konkursu, z okazji osiągnięcia kolejnej grupy fanów na moim facebookowym profilu Dzienniki Typelka - na Malediwach

NAGRODA
7 dniowy pobyt dla 2 osób, z 2 posiłkami w moim pensjonacie Remora Inn na wyspie Faafu Nilandhoo (Malediwy). 

ZASADY KONKURSU
- Należy poprawnie odpowiedzieć na wszystkie poniższe pytania, a odpowiedzi przesłać mailowo na adres remorainn@gmail.com, najpóźniej do dnia 15 lipca 2018, do godziny 23:59 czasu polskiego.  W tytule wiadomości wpisać KONKURS NILANDHOO, a na końcu wiadomości (po odpowiedziach) swoje imię i nazwisko oraz nazwę konta na Facebooku.  Ze wszystkich osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, zostanie wylosowana jedna osoba, która wygra 7 dniowy pobyt w pokoju dwuosobowym, dla siebie i osoby towarzyszącej. 
- W konkursie może wziąć udział każdy. 
- Osoby biorące udział w konkursie muszą mieć polubiony Fanpage Dzienniki Typelka - na Malediwach.
- Bilety na samolot oraz na motorówkę na wyspę leżą po stronie Wygrywaj…

Noclegi na wyspie F. Nilandhoo - Malediwy

Guest House REMORA INN
7 pokoi, w tym 6 dwuosobowych i 1 rodzinny z dwoma sypialniami.
Kuchnia malediwska i kontynentalna.

W pokojach znajduje się:
- klimatyzacja
- prywatna łazienka
- łóżka podwójne lub pojedyncze
- ciepła woda w łazience
- suszarka do włosów
- ręczniki łazienkowe
- przejściówki do kontaktu

W pokojach nie ma:
- żelazka, czajnika, lodówki, pralki, telewizora, sejfu, ręczników plażowych.

 * POKOJE *

* Nr 1 *
Pokój dwuosobowy na parterze


* Nr 2 *
Pokój dwuosobowy na parterze