Przejdź do głównej zawartości

F. Nilandhoo, Malediwy - pokoje do wynajęcia

Ogłosilam niedawno, że wraz z mężem mym, Imranem, otwieramy nasz wspólny Guest House na wyspie Nilandhoo. Chcielibyśmy od listopada móc już tam kwaterować gości, ale wszystko okaże się, kiedy wreszcie przydzielone zostaną nam wszelkie licencje i pozwolenia. Na ten moment czekamy na zaakceptowanie nazwy, jaką wybraliśmy dla naszego dziecka :) Po drodze musimy zrobić logo, stronę www i takie tam, wiec pewnie trochę się zejdzie. 

Druga rzecz ... nie wiem, czy pamiętacie, ale prawie 3 lata temu przybyłam na Nilandhoo w celu obejrzenia Guest Housu, ktory się wówczas budował i w którym to rzekomo miałam kwaterować swoich gości.  Hotel miał być gotowy w kwietniu. Może by i był, ale na pewno nie na Malediwach. Podobnie, jak budowa mojego, trwała dobre dwa lata. W sumie to wtedy nie miałam w ogóle planów, nawet nie śniłam o otwarciu swojego własnego, a tu mój już skończony (choć trwało to także wieki), lada moment otwieram a ten, do którego pierwotnie przyjechałam, także dopiero teraz jest gotowy. UWAGA moi drodzy ... tym samym ... mamy dwa nowiutkie Guest Housy na wyspie Nilandhoo ! Jeden taki mój mój, a drugi na wypadek dodatkowych rezerwacji, gdyby moje 7 pokoi okazało się niewystarczające. A już wiem, że nie będzie bo na miesiące listopad - marzec mam już ponadprogramowe rezerwacje. Starfish Inn i jego dodatkowy domek idą chwilowo w odstawkę, być może kiedyś się znów przydadzą, ale po 2 latach intensywnego użytkowania, pomyślimy o jakimś małym remonciku. Ale póki co skupiamy się na nowym :) 

Żeby łatwiej mi było pokazać Wam, gdzie będziecie zakwaterowani lub odpowiadając na zapytania, wskazać, w którym domku mam jeszcze dostępne miejsce, nazwę je po prostu BUDYNEK I i BUDYNEK II. Oba będą miały swoją nazwę, obie właśnie się rejestrują więc oznajmię, jak już będą oficjalnie zarejestrowane. 

Oba domki:
- o podwyższonym standardzie
-  przestronne pokoje
- część pokoi z balkonami
- pokoje rodzinne, istnieje możliwość zakwaterowania 4 i 6 osób w jednym 2- pokojowym apartamencie 
- klimatyzacja
- prysznic z ciepłą wodą
- wszystkie pokoje posiadają okna (na Malediwach to nie takie oczywiste)
- taras
- restauracja 

Jako, że nie mam jeszcze oficjalnych zdjęć żadnego z nich, nasz domek to taki mały grajdołek jeszcze, nie posprzątany, pudła, kartony, a i odbywają się ciągle niewielkie prace typu montowanie gaśnic czy schodów na taras, wrzucam póki co, to, co posiadam. Zaktualizuję o oficjalne zdjęcia, jak tylko będzie możliwa sesja.

Do dyspozycji będziemy mieli 16 pokoi, czyli tak akurat, aby wysepka nadal była kameralna i nie zadeptana przez turystów :) To cały jej urok przecież.


BUDYNEK I

7 pokoi (jedno, dwu, trzy i czteroosobowe, możliwość wstawienia dostawek) 


BUDYNEK II 

9 pokoi ( (jedno, dwu, trzy i czteroosobowe, możliwość wstawienia dostawek) 

Jak widzicie, oba są piękne :) Z racji tego, że mam do ogarnięcia sama mnóstwo rezerwacji, codziennie dostaję nowe zpaytania i codziennie większość osób, które już posiada rezerwacje pyta, czy załapie się już na nowy domek, odpowiadam: jeśli tylko ruszymy tak szybko, jak to możliwe to tak, będziecie zakwaterowani w nowych domkach. Będe również informować  o aktualnym stanie rzeczy, także proszę śledzić fanpage.

Czy domki są daleko od plaży: nie, nie są. Oba są tuż przy samej plaży, budynek I jedynie jest bliżej plaży bikini, ale generalnie na tak małej wysepce wszędzie jest blisko i wydaje mi się, że 50 czy 20 kroków do plaży to już tak naprawdę niewielka różnica :) 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kierunek, nawet, jeśli zorganizowany w opcji low budget.

Nie ma czegoś takiego, jak biwakowanie pod…

Zamieszkać na Malediwach

Pomysł na ten post zrodził się spontanicznie, jest on uważam niezbędny, gdyż wielu z Was zastanawia się, jak to się stało, że zamieszkalam na Malediwach i jak to zrobić, żeby także zamieszkać. W końcu jeśli mnie się udało, to chyba nie może to być aż tak skomplikowane. Dostaję od 2 do 5 maili dziennie, z pytaniem, jak to zrobić? Odpowiadam zatem.
Muszę już od początku ostudzić trochę te emocje i powiedzieć, że wcale nie jest tak łatwo. Gdyby było, czy nie byłoby dziś wysp pełnych niemieckich emerytów, angielskich studentów i w ogóle mnóstwa innych nacji z całego ŚWIATA bo któż nie marzy o tym, aby mieszkać w raju ? No właśnie, a tak nie jest. Jeszcze do niedawna, w ogóle nie było wstępu na lokalne wyspy, była tylko turystyka w resorcie i wielu turystów nawet nie zdawało sobie sprawy, że tam kilka wysepek dalej, toczy się czyjeś codzienne życie. Malediwczycy mieszali się jedynie między wyspami, ciężko było odnotować zagranicznego męża czy żonę (może z wyjątkiem Indii czy Sri Lanki, gd…