Przejdź do głównej zawartości

Nowy/stary prezydent

      Dla mnie, to tutaj nic ciekawego się ostatnio nie dzieje. Dlatego o niczym nie piszę. We wrześniu odbywają się wybory prezydenckie na Malediwach, a mieszkańcy okropnie to przeżywają i niczym innym się teraz nie zajmują. Pokazywałam wcześniej na zdjęciach, wystrojone w kolory partii ulice. Im bliżej dnia wyborów, tym głośniej. Każdy kolor partii ma swój obóz, a właściwie jest ich kilka. Mieszkańcy przemalowali domy na kolory swojej partii, zamieścili tam telewizory, co wieczór, do późnych godzin oglądają swoich kandydatów, po każdej wypowiedzi nagradzając go gromkimi brawami, z każdego obozu decybele ile fabryka dała. Między wywiadami puszczana jest muzyka, z każdego obozu inna ... echo roznosi ją po całym mieście. 
      Aktualnie jest po pierwszej turze. Wyniki zaskakujące, było 4 kandydatów, z czego "żółty" to były prezydent (udzielał wywiadu w programie TVN "Sos dla Świata", do którego link zamieściłam ostatnio), który oddał władzę aktualnemu prezydentowi, a teraz startuje ponownie. On zdobył 45% wszystkich głosów. "Różowy" kandydat zwyciężył z "czerwonym" zaledwie jednym procentem (25% do 26%) a aktualny prezydent, "zielony" był daleko w tyle i nie miał z resztą kandydatów żadnych szans.
      Zamieściłam jakiś czas temu na fan page kilka zdjęć z lokalnej wyspy, gdzie samolotem udał się mój znajomy. Jest on dziennikarzem, pisze artykuły do dziennika. Wydawnictwo wysłało go tam służbowo, aby czuwać nad poprawnością przebiegu głosowania :-) Oto kilka zdjęć z wyborów na wyspie Ha. Dhidhdhoo:
Lokale wyborcze otwarte są od 7:30 do 16. Wszyscy mieszkańcy punktualnie (o dziwo!!!) o 7:30 ustawili się w kolejce.


Śledzenie wyników na żywo


Liczenie głosów


Pobierając kartę do głosowania, zaznacza się trudno zmywalną farbą palec wskazujący, aby przypadkiem nie podchodzić do głosowania drugi raz.


Zdjęcie zaczerpnięte z facebooka, od Firash'a.
Firash i koledzy wyraźnie dali do zrozumienia, że głosowali na partię nr 4, czyli "żółtą". Były prezydent ma ogromne wsparcie wśród młodych. 


Dziękujemy Shifanowi za zdjęcia :-)

Na koniec kilka zdjęć z tej wyspy oraz z pobliskiej wyspy z lotniskiem.
Świeże kokosy prosto z palmy


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

* Post powstał w 2016 roku, niemniej wszystkie informacje są aktualne lub aktualizowane na bieżąco.

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kieru…

KONKURS

Ogłaszam konkurs !


II edycja konkursu, z okazji osiągnięcia kolejnej grupy fanów na moim facebookowym profilu Dzienniki Typelka - na Malediwach

NAGRODA
7 dniowy pobyt dla 2 osób, z 2 posiłkami w moim pensjonacie Remora Inn na wyspie Faafu Nilandhoo (Malediwy). 

ZASADY KONKURSU
- Należy poprawnie odpowiedzieć na wszystkie poniższe pytania, a odpowiedzi przesłać mailowo na adres remorainn@gmail.com, najpóźniej do dnia 15 lipca 2018, do godziny 23:59 czasu polskiego.  W tytule wiadomości wpisać KONKURS NILANDHOO, a na końcu wiadomości (po odpowiedziach) swoje imię i nazwisko oraz nazwę konta na Facebooku.  Ze wszystkich osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, zostanie wylosowana jedna osoba, która wygra 7 dniowy pobyt w pokoju dwuosobowym, dla siebie i osoby towarzyszącej. 
- W konkursie może wziąć udział każdy. 
- Osoby biorące udział w konkursie muszą mieć polubiony Fanpage Dzienniki Typelka - na Malediwach.
- Bilety na samolot oraz na motorówkę na wyspę leżą po stronie Wygrywaj…

Noclegi na wyspie F. Nilandhoo - Malediwy

Guest House REMORA INN
7 pokoi, w tym 6 dwuosobowych i 1 rodzinny z dwoma sypialniami.
Kuchnia malediwska i kontynentalna.

W pokojach znajduje się:
- klimatyzacja
- prywatna łazienka
- łóżka podwójne lub pojedyncze
- ciepła woda w łazience
- suszarka do włosów
- ręczniki łazienkowe
- przejściówki do kontaktu

W pokojach nie ma:
- żelazka, czajnika, lodówki, pralki, telewizora, sejfu, ręczników plażowych.

 * POKOJE *

* Nr 1 *
Pokój dwuosobowy na parterze


* Nr 2 *
Pokój dwuosobowy na parterze