Przejdź do głównej zawartości

Villingilli

W poniedziałek o  12 miałam wymeldować się z hotelu i o 13.30 wsiąść wreszcie na prom do Guraidhoo. Niestety sierpień to okres deszczowy na Malediwach i czasami zdarza się, że przez złą pogodę promy zostają odwołane. I tak stało się tego dnia z promem do Guraidhoo. Wróciłam więc do pokoju i odstawiłam walizki. Deszcz przestał padać, przywrócono promy na niektóre wyspy i tak zrodził się plan aby pokazać mi wyspę o nazwie Villingilli, która jest częścią Male.  To zaledwie 10 minut promem,  nie miałam tego dnia żadnych biznesowych planów, dlatego wsiedliśmy na Shifanowy motorek i udaliśmy się ku terminalowi promowemu.

Deszcz pada 15 minut, czasem 30, ale tak intensywnie, że po krótkim czasie ulice Male wyglądają  tak
Poczekalnia na temninalu promowym. Z tego samego miejsca odpływa prom do Maafushi

Villigilli to mała wysepka, pokusiłabym się o nazwanie jej wioską. Nie jeżdżą skutery, bardzo mało aut. Ma bardzo ładną plażę, z widokiem na Male i jest o wiele czystsza niż inne lokalne wyspy.
We wrześniu na Malediwach odbywają się wybory prezydenckie. Cały kraj obwieszony jest proporczykami, każdy kolor oznacza inną partię.

W tle Male 
Całą wyspę obeszliśmy w ciągu 2 godzin. Wróciliśmy do Male, aby wsiąść na motorek i pomykać przez zatłoczone i zalane uliczki Male.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

* Post powstał w 2016 roku, niemniej wszystkie informacje są aktualne lub aktualizowane na bieżąco.

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kieru…

KONKURS

Ogłaszam konkurs !


II edycja konkursu, z okazji osiągnięcia kolejnej grupy fanów na moim facebookowym profilu Dzienniki Typelka - na Malediwach

NAGRODA
7 dniowy pobyt dla 2 osób, z 2 posiłkami w moim pensjonacie Remora Inn na wyspie Faafu Nilandhoo (Malediwy). 

ZASADY KONKURSU
- Należy poprawnie odpowiedzieć na wszystkie poniższe pytania, a odpowiedzi przesłać mailowo na adres remorainn@gmail.com, najpóźniej do dnia 15 lipca 2018, do godziny 23:59 czasu polskiego.  W tytule wiadomości wpisać KONKURS NILANDHOO, a na końcu wiadomości (po odpowiedziach) swoje imię i nazwisko oraz nazwę konta na Facebooku.  Ze wszystkich osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, zostanie wylosowana jedna osoba, która wygra 7 dniowy pobyt w pokoju dwuosobowym, dla siebie i osoby towarzyszącej. 
- W konkursie może wziąć udział każdy. 
- Osoby biorące udział w konkursie muszą mieć polubiony Fanpage Dzienniki Typelka - na Malediwach.
- Bilety na samolot oraz na motorówkę na wyspę leżą po stronie Wygrywaj…

Noclegi na wyspie F. Nilandhoo - Malediwy

Guest House REMORA INN
7 pokoi, w tym 6 dwuosobowych i 1 rodzinny z dwoma sypialniami.
Kuchnia malediwska i kontynentalna.

W pokojach znajduje się:
- klimatyzacja
- prywatna łazienka
- łóżka podwójne lub pojedyncze
- ciepła woda w łazience
- suszarka do włosów
- ręczniki łazienkowe
- przejściówki do kontaktu

W pokojach nie ma:
- żelazka, czajnika, lodówki, pralki, telewizora, sejfu, ręczników plażowych.

 * POKOJE *

* Nr 1 *
Pokój dwuosobowy na parterze


* Nr 2 *
Pokój dwuosobowy na parterze