Przejdź do głównej zawartości

Villingilli

W poniedziałek o  12 miałam wymeldować się z hotelu i o 13.30 wsiąść wreszcie na prom do Guraidhoo. Niestety sierpień to okres deszczowy na Malediwach i czasami zdarza się, że przez złą pogodę promy zostają odwołane. I tak stało się tego dnia z promem do Guraidhoo. Wróciłam więc do pokoju i odstawiłam walizki. Deszcz przestał padać, przywrócono promy na niektóre wyspy i tak zrodził się plan aby pokazać mi wyspę o nazwie Villingilli, która jest częścią Male.  To zaledwie 10 minut promem,  nie miałam tego dnia żadnych biznesowych planów, dlatego wsiedliśmy na Shifanowy motorek i udaliśmy się ku terminalowi promowemu.

Deszcz pada 15 minut, czasem 30, ale tak intensywnie, że po krótkim czasie ulice Male wyglądają  tak
Poczekalnia na temninalu promowym. Z tego samego miejsca odpływa prom do Maafushi

Villigilli to mała wysepka, pokusiłabym się o nazwanie jej wioską. Nie jeżdżą skutery, bardzo mało aut. Ma bardzo ładną plażę, z widokiem na Male i jest o wiele czystsza niż inne lokalne wyspy.
We wrześniu na Malediwach odbywają się wybory prezydenckie. Cały kraj obwieszony jest proporczykami, każdy kolor oznacza inną partię.

W tle Male 
Całą wyspę obeszliśmy w ciągu 2 godzin. Wróciliśmy do Male, aby wsiąść na motorek i pomykać przez zatłoczone i zalane uliczki Male.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Informacje praktyczne - wakacje na Malediwach - wyspa Nilandhoo

Wakacje na Malediwach. Mało kto pewnie wie, zanim w ogóle zagłębi się w temat, że na Malediwach wypoczywać można na trzy różne sposoby:

- Resort - luksusowe ośrodki z domkami na wodzie, gdzie cena również będzie "luksusowa". Nie ma tam życia lokalnego, są tylko turyści, a całą wysepkę zajmuje jeden hotel
- Guest House - na lokalnej wyspie, to pensjonat usytuowany pomiędzy domami lokalnej ludności. Tutaj toczy się codzienne życie mieszkańców, dzieci chodzą do szkoły, a rybacy wypływają na połowy
Łodka Safari - cruiser z kajutami, który wypływa w rejs po atolach, mogą to być rejsy tematyczne, np. dla nurków - pływa się wówczas po najciekawszych miejscach do nurkowania w kraju.

Przepaść cenowa jest dość spora. Najtaniej wychodzi pobyt w Guest Housie na lokalnej wyspie, acz kolwiek, należy pamiętać, że ceny nie będą tak niskie jak na Sri Lance czy w Tajlandii. To dość kosztowny kierunek, nawet, jeśli zorganizowany w opcji low budget.

Nie ma czegoś takiego, jak biwakowanie pod…

Zamieszkać na Malediwach

Pomysł na ten post zrodził się spontanicznie, jest on uważam niezbędny, gdyż wielu z Was zastanawia się, jak to się stało, że zamieszkalam na Malediwach i jak to zrobić, żeby także zamieszkać. W końcu jeśli mnie się udało, to chyba nie może to być aż tak skomplikowane. Dostaję od 2 do 5 maili dziennie, z pytaniem, jak to zrobić? Odpowiadam zatem.
Muszę już od początku ostudzić trochę te emocje i powiedzieć, że wcale nie jest tak łatwo. Gdyby było, czy nie byłoby dziś wysp pełnych niemieckich emerytów, angielskich studentów i w ogóle mnóstwa innych nacji z całego ŚWIATA bo któż nie marzy o tym, aby mieszkać w raju ? No właśnie, a tak nie jest. Jeszcze do niedawna, w ogóle nie było wstępu na lokalne wyspy, była tylko turystyka w resorcie i wielu turystów nawet nie zdawało sobie sprawy, że tam kilka wysepek dalej, toczy się czyjeś codzienne życie. Malediwczycy mieszali się jedynie między wyspami, ciężko było odnotować zagranicznego męża czy żonę (może z wyjątkiem Indii czy Sri Lanki, gd…

Po prostu - Malediwy

Malediwy to biały piasek, palmy zwisające nad krystalicznie czystą wodą. Z tym się kojarzą. Natomiast prawda jest taka, że to połowa tego, co Malediwy mają nam do zaoferowania. Jedna połowa mieści się nad a druga pod wodą. Kolorowy, przepiękny i ciekawy podwodny świat, to coś, czego każdy obowiązkowo musi tutaj doświadczyć. Przestawiam kilka fotografii z ostatnich tygodni, zarówno znad jak i spod wody.
Znany już pewnie wszystkim dobrze Sand Bank. Za każdym razem o innym kształcie. Zależy, jak uformują go fale. Kolory wody i nieba zależą od pory dnia, od zachmurzenia. Tak więc Sand Bank niby ten sam, a jednak za każdym razem inny.
fot. Grzegorz Juszczuk

Świat podwodny przy Sand Banku - rafa, której oplynięcie zajmuje dobre 2 godziny